רוצה להוביל אנשים בנתיב זכרונותיהם?
לעזור להם למצוא את הקו שמחבר בין נקודות דמותם המחודשת?
רוצה למצוא עם אנשים את מקום ההשקה בין מטרותיהם והגדרותיהם המחודשות ? 

ניתן ללמוד את הטכניקה בקורס מאמנים פרטני, או בקבוצה מאורגנת. 

להתאמן וללמוד לאמן / מאמר מאת עינת גרוס-ברונר

מה הוא אימון?

אימון הוא תהליך בו המאמן מסייע  למתאמן להגדיר חזון, מטרות, ואסטרטגיה כללית, לבנות תוכנית עבודה, ולפעול למימושה. המאמן מלווה את המתאמן במסע להשגת מטרות. הם מסמנים יחד את ההזדמנויות שנקרות בדרך , ובודקים את האופן בו ניתן למצותם. המאמן והמתאמן מלבנים יחד את הסוגיות, החסמים, והבעיות המתגלים בדרך , מוצאים דרכי התמודדות ופתרון, ומפיקים לקחים מכישלונות והצלחות .

אילו סוגי מאמנים ומאמנות קיימים?

נהוג לחלק את  תחום האימון לשני סוגי אימון עיקריים: אימון עסקי, ואימון לחיים.

באימון עסקי מתמקדים באימון הקשור בעבודה. הוא מתאים לאנשים המרגישים תקועים בעבודה, לנמצאים בפרשת דרכים, למקבלי תפקיד חדש, ולאנשים המעונינים להתחיל עסק עצמאי, או להגדילו. באימון עסקי עוסקים בהגדרת עוצמות, ובמיצוי ושיפור מיומנויות הקשורות להשגת יעדים  בתחום העבודה והקריירה.

באימון לחיים מתמקדים בסוגיות ויעדים בתחום האישי והמשפחתי כגון יחסים עם ילדים, בני זוג, וקרובי משפחה; הרחבת דירה ומעבר למקום מגורים חדש, משברים, דיאטה ועוד.

במהלך קורס מאמנים במכון מראות אסטרטגיה מוגדרת האסטרטגיה המקצועית והשיווקית של המאמנ/ת.

דוגמה לסוגי מאמנים שהוגדרו: מאמנת לדיאטה, מאמנת למציאת זוגיות, מאמן לאופטימיזציה במשפחה, מאמן להתנהלות פוליטית בעבודה ובמשפחה, מאמנת וירטואלית, מאמנת נוער, מאמנות למיתוג עצמי, מאמנת לניהול בית, מאמנת לניהול השלמות הפנימית, מאמנת משפחה ועוד.

אילו רכיבים נוספים יש במסלול ההכשרה למאמנים?

בהכשרה למאמנים מועבר ידע על תורת האימון. יחד עם זאת,  מרבית הגישות דוגלות בכך שמאמנים צריכים בעצמם להתאמן לפני שהם הופכים למאמנים. לכן, בד"כ ההכשרה מתחילה בכך שהמאמנים לעתיד, עוברים בעצמם אימון בו הם מציבים את מטרותיהם, גוזרים את דרכי הביצוע,  ומתחילים לצעוד בדרך להשגת היעדים והמטרות. בנוסף, עוברים המאמנים תהליך של חניכה בו מאמנים משתתפי הקורס את עמיתיהם ומתאמנים הפונים אליהם.

כיצד התהווה התחום?

ההכרה בחשיבותן של הצבת מטרות , ובחשיבותו של האימון הגיעה מתחומים רבים:

·        פרופסור מיה ארז , ולוק ולטם, היו פורצי דרך בתחום המחקר של הצבת מטרות ויעדים, וההשפעה הכמעט מאגית של המחויבות אליהם.

·        במיתולוגיה היוונית מופיעים סיפורים על פיגמליון, הפסל שעיצב פסל, ולאחר מכן התאהב בו, וחלם שיהפוך לבשר ודם, וכך נהייה. הפסל הפך לאדם בזכות כוח הרצון והנחישות של הפסל. הבלתי אפשרי הפך לאפשרי.

·        במדעי ההתנהגות חקרו את אפקט פיגמליון, ועד היום זהו אחד החוקים החזקים שקיימים בתחום הפסיכולוגיה, עם אחוזי ניבוי מדהימים. מחקרים רבים מגלים, שוב ושוב, שבדיקת המטרות של אנשים, מגלה את עתידם. באחד המחקרים למשל, שאלו תלמידים, בתחילת השנה,  לאיזה ציון הם שואפים להגיע.  היו תלמידים שלא הבינו מה רוצים מהם, כיוון שמדובר ביום הראשון של השנה. היו תלמידים ששאפו רק לעבור. והיו תלמידים שאמרו שהם לא מסתפקים בציון שהוא למטה מ-90. מהמחקר עולה שהאדם יוצר את המציאות (בגבולות מסוימים…). התלמידים שכלל לא חשבו על ציון אליו הם שואפים, קיבלו את הציונים הנמוכים ביותר בכיתה. כמו כן התגלה, שככל שהתלמידים שאפו לציון גבוה יותר, הציון שלהם בסוף השנה, אומנם היה גבוהה יותר.  ממחקרים רבים עולה שניתן לגרום לאנשים לשאוף ליותר, ובקורסי הכשרה למאמנים, מתאמנים בטכניקות השונות לנטיעת ציפיות גבוהות במתאמנים.

·         במחזות כמו גבירתי הנאווה, עסקו ביכולת לחלום בגדול ולהגשים בענק.

·         סטיבן קובי בנה אימפריה של מספר דונמים בארה"ב לחקירת השיטות של הצבת יעדים אצל אנשים אפקטיביים במיוחד.

 

·        הספר לנצח נבנו מתעד את תופעת הצלחה, באמצעות הצבת מטרות,  ברמה הארגונית.
 
אנו יכולים לראות רצף של התפתחות שהביאה להכרה בחשיבות של הצבת מטרות סיסטמתית, ולעשייה לאורם של מטרות,  ולהגדרתם כתחום בפני עצמו-האימון.

 

ההכשרה מיועדת לבעלי ובעלות רקע לימודי ומעשי בהטמעת שינוי בחיי אנשים. רקע המועמדים נשקל בשיחה מקדימה. 
הקורס מגשר בין תיאוריות בתחום מדעי ההתנהגות, לבין הידע בתחום האימון, ומספק את הידע החסר בתחום האימון בלבד. הקורס יישומי מאוד ומספק כלים לעבודה מיידית כמאמנ/ת, בצד זוויות תיאורטיות. 
מנושאי הקורס: בניית חיים משמעותיים באמצעות הצבת מטרות וסדרי עדיפויות, המדרג הערכי, מדידת אזורי הנוחות, הגדרה ומיצוי עוצמות, בניית תוכנית עבודה, שינוי פרדיגמלי, מטפורות בעבודה אימונית, הכרת סוגי האימון בהם ניתן להתמחות, מיומנויות שיווק עצמי כמאמנ/ת, טיפוח מערכת יחסים מכבדת עם המתאמנ/ת וטכניקות מתקדמות בהצתת המוטיבציה.

ההכשרה כוללת: קורס, התנסות באימון אחד-על אחד, ניתוח case studies, אימון למאמנים לבניית אסטרטגיה אישית ולהשגת מטרות מקצועיות ושיווקיות וחניכה באימון מתאמנ/ת.

"ברצוני לשבח אותך כמורה ל"אימון אישי". הקורס שעברתי אצלך היה עשיר בתכניו, ממוקד, מקצועי ומעשיר. אני רוצה להודות לך על הסבלנות הבלתי רגילה שלך, על האנושיות שבה התברכת, ועל אהבת האדם שאת מפגינה. אני מברכת על פגישתנו ותרומתך בהנעת העסק שלי. תודה רבה" מרים שביט

התעקש/י על חייך והם יהיו לך ​-עינת גרוס-ברונר                                          משאלתך היא פקודתך -עינת גרוס-ברונר
 
טיפוסי אנשים בהקשר למטרות
עבודה עם מטרות, מאפשרת לנו הכרות מזווית שהיא מחוץ לקופסא על עצמינו. היא מאפשרת לנו לגלות את סוג הטיפוס שאנו בהקשר למטרות. לאחר קריאת המאמר הבא, מומלץ לנסות לבדוק לאיזה סוג טיפוס אני מתאימ/ה. במידה ואינך מתאימ/ה לסוג טיפוס אחד, כדאי לך לאפיין את עצמך על ידי תמהיל של מספר טיפוסים. מעבר לאיבחון עצמי, תוכל/י גם להחליט על הטיפוס שתרצה/תרצי להשיל מעצמך בשנה הקרובה ואיזה טיפוס לחזק.  במידה והחלטת להציב יעד בנוגע לטיפוס חדש להפנמה לשנה זאת, מומלץ לבחור תמונה מתאימה ולתלות אותה במקום שאי אפשר להחמיץ אותו בהצלחה!
  
 
המסתער/ת על כיבוש הפסגה

מסתער/ת על כיבוש הפסגה האישית, ללא קשר לרמת המאמץ הנדרש או הנסיבות.  מבצע/ת את המשימות שקבעתי לעצמי מראש כדי להגיע אל המטרה ואף יוזמ/ת משימות נוספות תוך כדי תנועה. שום דבר לא עוצר אותי, גם כשאני לא מרגיש/ה כל כך טוב.

 

 
 
המתרצ/ת
משתמש/ת בכל תירוץ אפשרי כדי לא להוציא לפועל את תכנית הפעולה להשגת מטרות. איני מבצע/ת את המשימות כשאני לא מרגיש/ה טוב, כשאני נפגע/ת ממישהו, כשהחתול נראה לי ישנוני מדי, כשהאוטובוס לא מגיע בזמן, כשחם מדי ועוד.


 
חולמ/ת כרוני/ת
קל לי לבנות חזון ברור. חשיבה לטווח ארוך טבעית לי. אני רואה את עצמי בעתיד שלי. יש לי ראיית מקרו.
לעומת זאת, ראיית המיקרו קשה לי. פרטים קטנים מעייפים אותי. קשה לי לעבור מתכנון לביצוע. אני נוטה  להמשיך לשבת כדי לחשוב, גם לאחר שקיבלתי החלטה על כיוון. אני נהנה/נהנית מאוד משלב הישיבה והתכנון ומתרוקנ/ת מכל האנרגיות הטובות כשצריך להתחיל לממש ולעשות.
 


 
חושב/ת תוך כדי ריצה
אני חסר/ת סבלנות לגבי שלב התכנון. אני מתקשה לסיים את שלב הבנייה האסטרטגית, כי אני מתמלא/ת בתחושה טובה ובאנרגיה של עשייה. אני להוט/ה להתחיל לממש את החזון, גם אם הוא לא לגמרי ברור לי.
 

 

החרד/ה
המחשבה על כל הדברים החדשים שאני צריכ/ה לעשות, על מנת להשיג את המטרה, מקפיאה אותי. אני מרגיש/ה לחץ עצום. לפעמים אני בוכה ומתפרק/ת. אני שוקל/ת ללכת לפסיכיאטר ולבקש כדור להרגעה.


עומד/ת בלוחות זמנים
אני יודע/ת להעריך את הזמן הנדרש לביצוע כל משימה. בד"כ אני מסיימ/ת את המשימות  בזמן או אפילו  לפני הזמן.
 


 
המאחר/ת
אני לא מסיימ/ת את המשימות במועד הסופי שקבעתי עבורם. אני מעריכ/ה שאסיים את המשימות הרבה יותר מהר ממה שקורה בפועל. בדרך כלל אני  לא לוקחת בחשבון את המטלות הנוספות שיכנסו תוך כדי תנועה  לכיוון המטרה.


 
בועט/ת גול עצמי
אני חוזר/ת וממשיכ/ה לבצע פעילויות, שעוצרות את התקדמותי.  אני מבצע/ת פעילויות באופן אוטומטי, מתוך הרגל ונוחות, גם כשאני יודע/ת שפג תוקפן. אני  נסחפ/ת לתגובות במקום לנהל אותן. מבלי לשים לב, אני יוצר/ת  לעצמי עולם שאני לא מספיק מרוצה ממנו.

 

 
 
אודות הכותבת:
עינת גרוס-ברונר, בעלים של מכון מראות אסטרטגיה להדרכה, אימון וצילומים אומנותיים. 0507428550
mirrorstrategy@gmail.com
http://www.mirrorstrategy.com
 

 
smiley, smiley, emoticon, face
קוצינג הוא כלי חיוני להטמעה בכל תפקיד ואף משמש כמקצוע בפני עצמו. אנשים העובדים עם אנשים, משתמשים בכלי לעשות הבדל בחיי אנשים וארגונים.
לאמן ולהתאמן בפורים
 
"כל העולם במה -  וכולנו שחקנים"  אמר ויליאם שייקספיר.
קואצ'ינג בדומה לגישות הפוסט מודרניות האחרות, דוגל בבחירת פרשנות למציאות. אין אמת אחת. אין פרשנות אחת לניסיון שלנו, להתנהגותנו, לחזותינו. 
המאמן עובד ביחד עם המתאמן על האופן בו המתאמן מעונין להציג את עצמו לעולם ולעצמו. הם בוחרים ביחד את הדמות ואת התחפושת. כמו כן המאמן בוחן עם המתאמן באם הוא בוחר לעלות על הבמה או להישאר מאחורי הקלעים. בנוסף, הם שוקלים באם התפקיד יהיה ראשי או משני.
לאחר פגישת האימון, המתאמן מקבל משימות להמשך עבודה, פיתוח והתנהלות בחייו. המשימות יכולות להיות מסוג של הוויה או עשייה.
משימות הוויה מעולם הקואצ'ינג בסמוך לפורים יכולות להיות שאלות שהמתאמן מתבקש להגות בהם ולספק עליהן תשובות בכתב או בעל פה:
מה הן התחפושות המתאימות לחזון?
איזו תחפושת תבחרי לעצמך בפורים זה?
איזו מסכה תלבש על מנת להתקרב למטרה?
איזו מסכה תורידי על מנת להאיץ את השגת היעדים? 
לאיזו דמות תתחפש בפורים, שאותה תוציא לחירות בפסח? 
לאחר דיון בתשובות, המאמן והמתאמן גוזרים את המשימות המעשיות  לביצוע.
אודות הכותבת
עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים/ות, סדנאות ניהול זמן, יומן יומי, רשת מעגלי אימון אישי ועיסקי, מפגשי נטוורקינג לבעלי/ות עסקים, הפעלות קואצ'ינג לקבוצות ילדים והורים, הדרכה, ייעוץ אסטרטגי וייעוץ ארגוני.