מאמר מאת עינת גרוס - כתיבת קורות חיים אפקטיבית- מבט ממשקפיו(ה) של מעסיק(ה)  


למודעת "דרושים" נענים בין 50 ל-1500 איש, בעוד שמספר העובדים הנדרש לעבודה בפועל , לא עולה בד"כ, על עשרה אנשים. בארגונים רבים נעשה מיון ראשוני של מועמדים על ידי תוכנה או על סמך קריאת דפי קורות החיים במטרה לצמצם את מספר האנשים המגיעים לראיונות העבודה. המטרה של דף קורות חיים היא, אם כן, לגרום למעסיק/ה הפוטנציאלי/ת להזמין את המעומד/ת לריאיון. דף קורות חיים צריך להיות מנוסח כך שלא יגרום לפסילה ת של המועמד/ת. לכן, מומלץ לעדכן את קורות החיים, ולהתאימם 
 

כשיש יותר מחפשי עבודה, מאשר מציעי עבודה, מיומנויות השיווק העצמי חשובות לא פחות מאשר היכולות המקצועיות עצמן. מיומנויות שיווק עצמי כוללות דרכים יצירתיות לחיפוש עבודה, ניסוח אפקטיבי של קורות החיים והדף המקדים, יכולות מכירה עצמית בזמן הריאיון, התנהגות שיווקית ביום המיון, והבנת הפוליטיקה הפנימית בעבודה עצמה. 

במאמר זה אתמקד במיומנות של כתיבת דף קורות החיים, והדף המקדים המלווה אותו.
דף קורות החיים צריך להיות מנוסח כך שלא יגרום לפסילה המיידית של המועמד/ת. לכן, מומלץ לעדכן את קורות החיים, לשכתבם ולהתאימם מחדש לכל משרה אליה מגישים מועמדות.

דף קורות החיים חייב, בראש וראשונה, לכלול הקשר ברור למשרה המוצעת. אנשים עם יכולות אדירות, ניסיון עשיר, ותארים רבים, שלא מבהירים את הקשר בין קורות חייהם למשרה המוצעת , יפסלו כבר בשלב ראשוני זה, ולעיתים קרובות לא יקבלו כלל תשובה. ישנם אנשים ששלחו מאות קורות חיים, למקומות עבודה שונים, ולא קיבלו אף לא זימון אחד לריאיון.

דף קורות החיים צריך להיכתב בפורמט האחיד, והמקובל הבא:

קורות חיים

פרטים אישיים

שם ומשפחה 
ש. לידה 
מ. משפחתי 
כתובת

דוא"ל

טלפון 
נייד 

השכלה

ניסיון תעסוקתי
 

פרסים פרסומים ופטנטים (במידה ויש) קורסים והשתלמויות


שרות צבאי ת.גיוס: ש. קבע (במידה ורלווונטי): ת. שחרור: חייל: דרגה:


שפות:

 


רכב וסוגי רישיונות: יכולת עבודה בסביבה ממוחשבת: 
בתיאור השכלה וקורסים יש לכלול פרטים אודות שנת התחלה וסיום, שם תחום הלימודים, סוג התעודה שהתקבלה, ומקום לימודים.
בפרטים אודות ניסיון תעסוקתי יש לכלול פרטים על שנות העבודה, מקום העבודה ותפקיד, ותיאור תחום העיסוק הרלוונטי למשרה אליה מגישים מועמדות.

בשנים האחרונות יש העדפה לפורמט הבא:
שם ומשפחה בפונט גדול
נייד |   מייל|  יישוב –שורה בפונט מודגש
 
 • 3, 4 שורות עם חיצים המסכמים את קורות החיים ומעתיקים מילות מפתח ממודעת הדרושים כמו:
 • ניסיון רב בניהול צוות וברתימת אנשים למטרות, הובלות אנשים לעלייה מתמדת בתפוקות ותוצאות
 • שורות אלו מודגשות
 
ניסיון תעסוקתי
2001 -2016  שנים, שם תפקיד, ארגון
 • פירוט פלחי התפקיד בנקודות. כל נקודה מציינת תת תחום תפקיד
 
הישגים
 • מציינים תוצאות יוצאות דופן בהשוואה ליעדים, בהשוואה לאחרים, על פי תעודות הצטיינות או משובים
 
השכלה
שנים, שם תואר או תעודה, פקולטה, שם אוניברסיטה או מכללה
קורסים והשתלמויות
במבנה דומה לשל השכלה
שירות צבאי
ת.גיוס: ש. קבע (במידה ורלווונטי): ת. שחרור: חייל: דרגה: סיווג ביטחוני (במידה ויש)
 
יכולת עבודה בסביבה ממוחשבת:  (ציון תוכנות או דרישות שהופיעו באופן מודגש במודעה)
שפות:
רכב:
 

 

כתיבת קורות חיים-מה לא לעשות

המעסיק הפוטנציאלי בדרך כלל לא יזמן 500 מועמדים שקורות חייהם נשלחו אליו בעקבות פרסום המודעה, אלא יערוך את קורות החיים בסדר עדיפות. לסדר עדיפות נמוך יכנסו קורות החיים שמבחינה הכתוב בהם אין נגיעה לנדרש, או שיש בהן טעויות פטליות בכתיבתם. במהלך קריאת אלפי קורות חיים, תיעדתי דוגמאות לטעויות של מועמדים שגרמו להם להיכנס לתחתית ערמת קורות החיים.

1. אזור הנוחות של המועמד – למרות שבמודעה שהופיע באינטרנט, נכתב במפורש לשלוח את קורות החיים בפקס, המועמד שלח את קורות החיים במייל. כשממיינת קורות החיים ביקשה ממנו פעם נוספת, באמצעות מייל חוזר, לשלוח את קורות חייו בפקס הוא התעקש שאין לו פקס. מועמד זה משדר, כבר בשלב התחלתי זה, שאין לו מוכנות להשקיע, שאינו משתף פעולה, ואינו נענה לסמכות.

2. הצגת כישורי יתר- בתגובה למודעה בה נדרשו סוכני מכירות , הגיעו דפי קורות חיים בהם אנשים הציגו פירוט רב את היותם בעלי חברות מצליחות, מנהלי שיווק בינלאומיים, מנהלים של 500 אנשי מכירה, בעלי פרסומים אקדמיים במתמטיקה ופיסיקה, בעלי תארים בתחום המחשבים ועתירי ניסיון בפיתוח תוכנות. סביר להניח שאדם המציג את עברו התעסוקתי כמפואר כל-כך בתחומי שיווק מקרו וניהול, לא יוזמן לראיון לתפקיד של סוכן מכירות, משום שהמעסיק הפוטנציאלי יחשוב שהסיכוי שיהיה מוכן להיכנס לנעליים קטנות כל-כך, ולהרגיש בהן נוח לאורך שנים, קטן. כדאי תמיד להבין היטב מהי המשרה, ומה נדרש בה, ולערוך את קורות חיים בהתאם. אין צורך להציג כל עיסוק, ולא כל תואר. אדם בעל/ת דוקטורט, או מספר רב של תארים גבוהים יבחר את הרלוונטיים ביותר למשרה להצגה. אדם שהקים חברה בינלאומית משגשגת, ובאמת מעוניין לעסוק במכירות, יציג את המפעל בו עסק, בלי לציין את היותו הבעלים, ויציג את תחומי העיסוק הרלוונטיים כמו מכירה ליחידים, שכנוע וניהול משא ומתן.

3.השמטה אוטומטית של פרטים -


השמטת סעיף הגיל –בישראל יש דעה מקובלת שלאנשים מעבר לגיל 40 אין סיכויי היקלטות בשוק העבודה, ולכן אנשים מבוגרים נוטים להשמיט את גילם, כדי לא לחסום את סיכויי ההזמנה לריאיון. הטיעון לגבי הגיל היה נכון בעבר, אך בשנים האחרונות יש מעסיקים שגילו שהעולם לא תמיד שייך רק לצעירים. ישנם תפקידים בהם לגיל יש יתרון כמו לתפקידים במכירות בתחום הפיננסים, הדרכה במוסדות להשכלה גבוהה, ניהול, ועוד. גיל מבוגר משדר רצינות, יישוב הדעת, ניסיון וסמכות. כדאי לנתח את התפקיד ולהחליט אם לציינו או להשמיטו.


השמטת פירוט ניסיון בעבר הרחוק – יש אנשים המשמיטים את ניסיונם בעבר הרחוק, ובכך יוצרים חורים שחורים, שבודק קורות החיים יכול למלא בהשערות שונות. גם אם הניסיון בעבר אינו רלוונטי כדאי לציינו בקצרה, על מנת ליצור רצף היסטורי.

השמטת פרטים על שירות צבאי – השירות הצבאי מהווה אישור מסוים לבריאות פיסית ונפשית, והיות האדם שייך לזרם המרכזי בישראל. יש אנשים המשמיטים פרטים על שירות צבאי, בגלל שנראה להם שאלו פרטים שפג תוקפם. ציון שירות צבאי לגבי תפקידים מיוחדים כמו טיס, מעלה את סדר העדיפות של האדם להזמנה לראיונות. הסיבה היא שמבחינת המעסיק/ה האדם עבר את מבחני האישיות הנדרשים, ונמצא כשיר. לגבי רוב האנשים ציון שירות צבאי לא יעלה את רמת העדיפות אך אי ציון שירות צבאי, מולידה תמיהות וצורך בבירור מיוחד, ולפעמים הדבר יגרום להורדת רמת העדיפות.

4. הצבת תנאים – ישנם מועמדים שבמקום לשלוח קורות חיים , שולחים דף מקדים ומתנים את שליחת קורות החיים בקבלת פרטים נוספים על המשרה המוצעת. הצבת תנאים היא טעות, משום שהמערכת אינה ערוכה לשרת את המועמד באופן ייחודי, בשלב כל כך ראשוני. בנוסף, מתעורר החשש שאם המועמד קובע כללים משלו כבר בשלב זה, הוא גם יקבע כללים ותנאים בעתיד, כאשר יידרש לשיתוף פעולה יומיומי. מועמדים שמציבים תנאים, גם אם הם בעלי פוטנציאל התאמה גבוה, לרוב יפסלו בגלל הגישה שהם משדרים.

טכניקות בכתיבת קורות חיים הכובשות את לב המעסיק/ה:
גם בתחום כתיבת קורות החיים ישנם "כוכבים". אלו אנשים שפיתחו מומחיות בכתיבת קורות חיים וניתן ללמוד מהם. הכוכבים נוקטים במספר פעולות, ומשיגים יתרון יחסי בהגעה אל לב המעסיק/ה הפוטנציאלי/ת.


העיתוי - קורות החיים שלהם מגיעים ביום שישי מוקדם בבוקר. לקורות חיים המגיעים בעיתוי זה יש נטייה להתחבב על המעסיק/ה . המעסיק/ה שהשקיע/ה ממיטב כספו/ה ומרצו/ה בחיפוש מקומות פרסום אפקטיביים מחכה ביום שישי בבוקר לראות אינדיקציות לתוצאות מאמציו/ה, והוא סקרן לראות מי קהל היעד של המועמדים אליו הצליח להגיע. לכן כל דף קורות חיים המגיע ביום שישי בבוקר נקשר לרגש חיובי של הקלה ורווחה. לקורות חיים אלו סיכוי גבוה להיקרא על ידי המעסיק במשך זמן רב יותר, ולהעסיק יותר את מחשבתו. כך המועמד חודר עמוק יותר לתודעתו של המעסיק. ההשקעה היחסית גדולה של המעסיק במועמד מסוים, מגבירה את סיכויי המועמד להיות מוזמן לריאיון. בנוסף, מועמד שקורות חייו הגיעו ראשונים, משדר החלטיות בהקשר לתפקיד המוצע, מוטיבציה ומוכנות להשקעה. 

המיקום - אם הכוכבים גרים ביישובים לא מאוד מוכרים כמו מושב גן-יאשיה, הם טורחים לציין שמות של יישובים מוכרים יותר בקרבתם, כמו נתניה, ובת חפר. ממייני קורות החיים לא תמיד יודעים היכן נמצא היישוב שהמועמד מציין, והאם נתוניו הגיאוגרפיים מהווים יתרון או חיסרון. לפעמים מקומות עבודה אינם מעוניינים במועמדים שיבלו זמן רב מדי בכבישים בהגעה למקום העבודה. לעומת זאת, יש מקומות עבודה שבמודעה מציינים שהם מגייסים אנשים מכל הארץ, והמיקום הגיאוגרפי יכול להוות יתרון. מקומות עבודה כאלו דואגים לכיסוי גיאוגרפי באמצעות גיוס מועמדים מאזורים שונים.

הדף המלווה - הכוכבים בכתיבת קורות חיים טורחים על כתיבת דף מקדים לקורות החייםמטרת דף הפתיח הוא לרכך את דף קורות החיים הרשמי; הוא מאפשר פנייה ידידותית ואישית יותר. לכן כדאי להשתמש בכישורי הכימיה והתקשורת הבין-אישית שלכם בדף זה. 
מבחינת תכנים , דף זה הוא הזדמנות לשקף פרטים שאינם מופיעים בקורות חיים כמו כישורים רלוונטיים למודעה. כדאי שהדף ישמש כמראה לצרכים שהופיעו במודעת הדרושים, ולא כעלון דובר. כלומר, אם ביקשו בכישורים מסירות, ציינו את מידת מסירותכם, אם ביקשו יכולת ארגון , השתמשו במילה זו בדף המקדים, וכד'. 

יש גרסאות רבות לכתיבת הדף המקדים, למשל: 
שלום רב! 
בהמשך למודעתכם בעיתון צומת דגן, "דרושים /ות מנהלי/ות סניפים" , אני בעלת ניסיון בניהול סניפים גדולים עד בינוניים זה כ-20 שנה, ובעלת תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל-אביב. 
יכולותיי הבולטות הן ראייה לטווח ארוך, יכולת המשגת מצבים, החלטה מהירה, והנעת אנשים לביצוע. 
אני מאוד מעוניינת לבדוק את האפשרות לעבוד בחברתכם. 
מצ"ב דף קורות חיים, אשמח לפגישה, 
רמית


כדאי לנצל את הזדמנויות הלמידה שמזמן התהליך הארוך ולעיתים המייגע של חיפוש עבודה, ולשפר את מיומנויות השיווק העצמי באופן מתמיד. ניתן, וכדאי לשפר אותן. בהצלחה לכל מחפשי העבודה, שתהיה זאת שנת שפע והתפתחות עבור כולם.

 

 

במכון מראות אסטרטגיה ניתן לעבור אימון למציאת כיוון בקרירה, ערוצי מציאת עבודה, כתיבת קורות חיים אפקטיבית, סימולציות לריאיון עבודה וליווי עד לכניסה לעבודה. כדאי להתקשר כבר עשיו על מנת לקבל פרטים נוספים. תודה ובהצלחה!

כדאי לזכור בעת ריאיון שכשאורך השאלה הוא ק"מ, אי אפשר לענות תשובה בת ס"מ! בניית גשרים היא לא רק באמצעות לבנים, אלא גם במילים(עינת גרוס-ברונר) 

רוצה עוד טיפים, אמרות כנף ועדכונים לתיבת הדואר שלך? 
למטה יש מקום להשארת פרטים שלך, והטיפים בחינם, כבר בדרך אליך!

שאלות מתאמנים
שאלה: האם כדאי להגיש מועמדות לאותה משרה על ידי שליחת קורות חיים ממספר פורטלים כמו אל ג'ובס וג'וב מאסטר?
תשובה: ניתן ורצוי! לא,לא יחשבו עליך מחשבות רעות ושליליות. לא יתפסו זאת כאובססיביות! במקרה הגרוע ביותר, יזרקו או ימחקו את קורות החיים שלך, כי כבר יש להם אותם ממקור אחר...לעומת זאת, אי משלוח ממספר מקורות, עלול לגרום לכך שהמועמדות למשרה זאת תוחמץ מסיבות שונות. למשל, המשרה פורסמה על ידי חברת כח אדם בפורטל מסוים וקורות החיים לא נבדקו ולא נשלחו לחברה מגייסת. 
שאלה: גופים שמפרסמים משרות בשפה האנגלית ולא מציינים באיזו שפה לשלוח להם קו"ח. מה כללי המשחק במקרה זה?
תשובה: לשלוח להם קורות חיים באנגלית, כיוון שהם משדרים שזאת השפה העיסקית שבה הארגון פועל, גם אם הם ואתם ישראלים. מתרגמים את קורות החיים בעיברית לאנגלית ושולחים!
באותה הזדמנות מומלץ להעלות אותם גם ללינקדאין! 
איזה כיף לקבל פירגון כזה, מסטודנט במכללה שעבר קורס שיפור מיומנויות שיווק עצמי. הנה חלק ממה שהוא כותב ומופיע במלואו וכלשונו בתמונה משמאל:
"הייתי מובטל ותקופה ארוכה הרגשתי חוסר אונים. השיעורים שלך נתנו לי להתחזק ולהתמודד עם דברים מסוימים, שנראו קודם מאוד קשים ומסובכים. לאחר כחודש מצאתי עבודה חדשה...יישמתי את מה שלמדתי בשיעורים שלך בעבודה החדשה. ברצוני להודות לך...."
רוצה לשפר את קורות החיים שלך ואת ההכנה שלך לריאיון?
אנשים מופתעים מכמות השיפורים שניתן להכניס לקורות חיים ומגלים עד כמה הם יכולים לשפר את הסיכויים לעבור את שלב סינון קורות חיים עם אימון מקצועי לקורות חיים. בשלב ההכנה לריאיון, הם כבר ממש מבינים, שזה ממש היה בזבוז זמן והפסד הכנסות רבות, כשלא פנו לייעוץ מקצועי, הרבה קודם לכן.
לדוגמה - אדם שרוצה להיות מנהל משק ואמר בסדנת הכנה למציאת עבודה, שאין סיכוי שמישהו יקבל אותו, כי הוא איש מכירות.
תוך כדי עבודה, התגלה שהוא כבר ניהל בעבר צוות בעלי מקצוע, אך הוא לא קרא לזה ניהול.
התגלה, שהוא עסק בהיסעים כי היה מנהל בחברת מוניות אך זה היה מזמן והוא לא הכליל את זה בקורות החיים שלו.
ככל שבדקנו יותר בעבר שלו, קורות החיים שלו לבשו גלימות חדשות יותר ומתאימות יותר לעבודה המבוקשת וכך גם מידת ההכנה שלו לריאיון.
תהליך אימון לקורות החיים וריאין עבודה, יוצר שינוי תפיסתי במידת ההתאמה לעבודת החלומות שלך. כדאי להתקשר כבר עכשיו ולהתקרב יותר להגשמת הצעד התעסוקתי הבא שלך!

שתי רמות של שינוי בקריירה אפשריות

שינוי ברמה ראשונה- זהו שינוי שאינו מהותי. האדם ממשיך במסלול דומה אך במקום או בתפקיד אחר. למשל מזכירה רפואית שעבדה בקופת חולים ועברה לעבוד במרפאת רופאים פרטית. 
שינוי מרמה שנייה- הוא שינוי מהותי בקריירה. במקרים מסוימים מדובר בשינוי בו כמעט ואין קשר בין העבודה הקודמת לנוכחית. למשל אומנית שהפכה לקבלנית בניין. במקרים אחרים שינוי מדרגה שנייה מתרחש במעבר במעמד עבודה אחד למשנהו-למשל מעבר מעבודה כשכירה לפתיחת עסק עצמאי.

שינוי מסלול קריירה מדרגה שנייה נשקל במספר מצבים
 • יש חוסר נוחות בעבודה הקיימת ורוצים להפסיק חוסר נוחות זה. במקום העבודה הנוכחי יש תחושה של ניכור, חוסר שייכות, אדישות סביבתית כלפייך, חוסר הערכה.
 • תחושה של חוסר הסכמה עם המהלכים, המדיניות והערכים במקום העבודה. למשל אישה שעבדה בחברת השמה של כ"א זר לקשישים סעודיים, וחיה בתחושה מתמדת שהבוס מנצל אנשים חלשים ומתעשר על חשבונם.
 • פיטורים חוזרים ונשנים. ייתכן ומה שיש לך להציע לסביבה, אינו מתאים לדרישות הסביבה.
 • חוסר ברירה. אין עבודה בתחום שלך.
 • תחושה שתמיד חלמת להיות במקום אחר. תחושה של חוסר מימוש עצמי. תחושה שסטית מהדרך. למשל  אותה אישה שלמדה יחידות מוגברות בפיזיקה ומתמטיקה בתיכון, אך החליטה פתאום ללמוד באוניברסיטה עבודה סוציאלית. בגיל 30 זנחה משרה בטוחה במשרד הרווחה לטובת לימודי מחשב. היום היא עובדת בחברת הייטק גדולה ומרויחה משכורת הגבוהה פי 3 משכרה כעובדת סוציאלית. היום היא יודעת שזה תמיד היה ייעודה ומשום מה לתקופה מסוימת היא לא דבקה בחלום והלכה ללימודי עבודה סוציאלית.
 • המסלול שחשבת שמוביל לחלום, מוביל פתאום למקום אחר. פתאום יש עיקול בדרך שלא חזית מראש. למשל, מורה שמגלה שהמערכת אינה מאפשרת לה להגשים את ייעודה כמחנכת.
 •  רצון לנסות תחומים חדשים שלא הכרת כשתכננת את הקריירה. למשל אנשים רבים עושים הסבה למאמנים. זהו תחום שצץ בעשור האחרון ואנשים רבים נמשכים להתנסות בעבודה, שבמהותה היא עזרה לאחר, ונעשית באינטראקציה של אחד על אחד.
     יש לציין שלנשים רבות יש בחירות בעבודה לפי שיקולי נוחות משפחה ופחות, לפי שיקולי העדפות אישיות של התאמה ורצון. נשים אלו, לפעמים רבות גונזות את החלום ונשארות מתוסכלות בתחום העבודה.
 
כל אחד יכול לשנות מסלול

בכל אופן יש לקחת בחשבון שבד"כ מעברים בקריירה כרוכים בתקופות של חוסר יציבות וירידה בהכנסה. שינוי בקריירה אינו נוגע רק לפרט ולעבודתו, אלא לשינוי במערכת חייו ולאנשים רבים הקשורים בחייו.
שינוי בקריירה פעמים רבות יוצר מתח עם בן זוג על רקע חלוקת תפקידים שונה בבית. למשל אישה שנהגה לחזור הביתה ב-16.00 ולהיות פנויה למשפחה פתאום לומדת בערב, או עוסקת בשיווק העסק שלה בערב, או נשארת שעות רבות יותר בעבודה. המתח האישי בגלל חוסר הודאות גדל ויכול ליצור מתחים בינאישיים. שינוי בקריירה עלול ליצור צורך בשינוי התכנון המשפחתי להבאת ילד לעולם, שינוי מקום מגורים ועוד. לכן, על אף שכל אחד יכול לשקול ולבצע שינוי בקריירה, קל יותר לבצע שינוי בקריירה כשיש רזרבות כספיות ותמיכה משפחתית.

הצעדים הראשונים לשינוי

כרוכים בהמשגה מחודשת של העבר והעתיד. מחד גיסא קל יותר לצעוד אל עתיד חדש, כשברור לנו שיש התנסות כלשהי בעבר. מאידך גיסא הצעידה אל עבר עתיד חדש היא החלטית יותר כשהוא ברור, כשיש לנו חזון בקשר אליו, כשאנו בטוחים שאנו יכולים לו.

טיפים לשינוי
 • לשמור על מקום עבודה קיים עד הרגע בו מקום העבודה החדש נראה מספיק מבטיח. למשל אישה המעונינת לפתוח עסק, יכולה להתחיל את בניית מעגל הלקוחות לאחר שעות העבודה. בהמשך לרדת לחצי משרה ולזנוח לגמרי את העבודה כשיש מקור הכנסה חלופי ברור.
 • ייתכן וניתן לשנות את הגדרת התפקיד או להתנייד לתפקיד חדש במערכת הקיימת. במערכת שמכירים אותך וצברת קרידיט קל יותר להתמסר לתפקיד חדש ולטעות לפעמים.
 • כדאי למצוא אנשים העוסקים בתחום החדש ולקבל מהם עיצה ותמיכה.
 • ספרי לאנשים על השאיפות החדשות שלך. תמיד יש אנשים טובים באמצע הדרך.
 • כדאי להתרחק, לפחות לתקופה מסוימת, מהאנשים שמסבירים לך שאת מטורפת ושאין לך סיכוי. תמיד יש בסביבה הקרובה גם מספר זוללי אנרגיה, שאינם מבינים את תפקידם בעת שינוי, שהוא כל כך חשוב ומהותי לך.
 • שינוי כרוך בתקופה של נסיגה. התכונני לריצת מרתון, ריצה למרחקים ארוכים. ברגעים של שפל המשיכי להאמין שזה אפשרי.
 • חגגי את הניצחון בקו הגמר.
בהצלחה!
 

                                      שינוי בקריירה
כתבה: עינת גרוס-ברונר. פורסם לראשונה בעיתון קוסמופולטיקן