אימון משפחתי בסוכה

תאריך תאריך:16/10/2016 06:13:00 תגובותתגובות:
הישיבה בסוכה היא שובר שגרה. ההתכנסות אינה סביב השולחן הרגיל, אלא בחוץ, באויר טוב עם ניחוחות של טבע. בתחילת הארוחה בסוכה, זמן הרמת הכוסית, הוא זמן איכות אישי ומשפחתי. זהו זמן בו הנפש נושמת ומתרחבת.

להלן מספר הפעלות המוצעות למיצוי הרגע השמח והאינטימי הזה: ניתן לברך את כל אחד מהיושבים בסוכה, בברכה אישית לשנה החדשה. כמו כן, ניתן לשאול את כל אחד מהנוכחים, מה הם מאחלים לעצמם לקראת השנה החדשה. התשובות מעצימות ומשרות אופטימיות על הנוכחים. בנוסף, יש הזדמנות להכיר את החשיבויות השונות של בני המשפחה, שלא בהכרח, כולם מודעים אליהם... 

חג סוכות הוא חג האסיף. במידה והמשפחה מגובשת ופתוחה, ניתן לבקש מכל אחד ממרימי הכוסית לציין צומת ראויה לציון, שעבר בה במהלך השנה. אסיף ההשגים וההצלחות מרומם את הרוח. חג סוכות שמח ושנה מעולה! 

אודות הכותבת
עינת גרוס-ברונר, בעלים של מכון מראות אסטרטגיה לפתרונות הדרכה ואימון בניהול זמן, הכשרת מאמנים, שיווק, עסקים, מנהיגות, תקשורת בין אישית, מוטיבציה, פרזנטציה, גיוס עובדים, ניהול ביצועים ותוצאות, ניהול שינוי, למידה, זיכרון, אימון קבוצתי, העצמה, יצירתיות, רשתות חברתיות, לחץ ושחיקה, תמונות ועוד.
היכנסו לאתר: http://www.mirrorstrategy.com
לעמוד הפוסט

תיבת המשאלות

תאריך תאריך:02/10/2016 08:12:00 תגובותתגובות:
התנסות במיני אימון להפיכת משאלות למטרות באמצעות הפעלה מקורית מבית היוצר של מכון מראות אסטרטגיה. ההפעלה כוללת פעילויות צביעה, ציור והנחיית מאמן להבהרת מטרות עתידיות. ההפעלה מפתחת את יכולת התכנון והחשיבה העתידית.
 במהלך העבודה עם קופסת המשאלות חל תהליך של התבהרות התמונה העתידית הרצויה. להלן תיאורי מקרה לדוגמה.

ילדה בכיתה ג
ילדה בכיתה ג התבקשה לצייר את משאלתה. היא ציירה איש עומד ולידו איש שוכב על מיטה. המאמנת שיבחה אותה וביקשה ממנה שתתאר את הציור. הילדה הסבירה, שהיא רוצה להיות רופאה ושהאיש העומד בתמונה הוא רופא המיצג את משאלתה. המאמנת בדקה איתה, מדוע היא בחרה לייצג את עצמה כגבר במקום כאישה ועודדה אותה להוסיף סממנים נשיים לדמותה. היא הוסיפה לעצמה שיער בלונדיני ואת צבע עיניה הירוקות.
הילדה באה מהסקטור הערבי. ניתן לראות בתהליך ההפעלה, שהתמונה העתידית בראשה של הילדה היתה מורכבת מסטראוטיפיים חברתיים לאדם עובד שהינו רופא. אדם זה הינו גבר ולא אישה. ההפעלה עוזרת לילדה לפרוץ בראשה את מחסום המלל החברתי והסוציאליזציה הלא מודעת החברתית. היא מוצאת באמצעות ההפעלה את התמונה האוטנטית שלה, את הציור והמילים האישיות שלה לבטא את רצונה ביתר בהירות.
בהמשך ההפעלה עודדה המאמנת את הילדה לקשט את קירות חדר הרופאה בתעודת הרופאה שלה.
ההפעלה הסתיימה בלחיצת יד ובאיחולי הצלחה לרופאה שבדרך.
 
נער בן 16
משאלת הנער היתה להיות בעל משפחה מאושרת. הוא צייר בתמונה שלו 5 נפשות. כשהמאמנת שאלה אותו היכן הוא נמצא, הוא הצביעה על דמות נמוכה במרכז. כמון כן הוא הסביר שמימינו ומשמאלו נמצאות אחיותיו ואילו הדמויות הגבוהות הם הוריו. המאמנת בדקה איתו אם הוא מצייר את משפחתו העכשוית או את משפחתו העתידית. הוא הבהיר שהוא צייר את משפחתו המצומצמת העתידית. המאמנת שאלה אותו אם הוא יהיה הילד או האבא במשפחה העתידית שלו, ואז הוא קלט שהוא כבר לא יהיה הילד באותה משפחה אלא האבא. הוא תיקן את תיאור המשפחה והסביר שבתמונה הוא האב, והצביע על אישתו וילדיו. 
האימון איפשר לנער להבין שבעתיד אושרה של המשפחה יהיה תלוי במידה רבה במאמציו. שוב לא יהיו הורים שידאגו לדברים במקומו. הוא לא יוכל להמשיך להישאר לעד ילד שאחרים מגשימים עבורו את משאלותיו.
 
ילדה בת 11
משאלתה של הילדה היתה שלכול חיה יהיה בית. היא ציירה חתול ליד בית. לאחר שתיארה את שציירה וקיבלה שבחים על הציור והחזון, היא נשאלה על ידי המאמנת כיצד היא תוכל לתרום לקידומו של החזון. היא אמרה שהיא תהיה וטרינרית. המאמנת עודדה אותה להוסיף את עצמה לציור. כאן התגלו התנגדויות: הילדה אמרה שאינה יודעת לצייר וטרינרית. כמו כן היא אמרה שכל הוטרינרים יעזרו למימוש החזון ולא רק היא. המאמנת עודדה את הילדה לכתוב את חזונה המלא במקום לציירו והרגיעה אותה על כך שכובד האחריות בודאי שלא יפול רק על כתפיה.
 
 מאת עינת גרוס-ברונר, בעלת מראות אסטרטגיה להדרכה פנים ארגונית ,לקבוצות מאורגנות ולקהל הרחב במיומנויות ניהול רכות, נטוורקינג ורשתות חברתיות, שיווק דיגיטלי, הכשרת מאמנים/ות, סדנאות ניהול זמן ויומן, אימון אישי ועיסקי, שיווק במיקור חוץ. 0507428550 http://www.mirrorstrategy.com   mirrorstrategy@gmail.com 
 

 

 
 
 
 
לעמוד הפוסט

מצוין! אני עכשיו רוב הזמן עובד מהבית

תאריך תאריך:15/09/2016 11:37:00 תגובותתגובות:
אבל... אני גר עם ההורים.
בעיקר בגלל שאני מתחיל עסק עצמאי, ואני בקושי עובד אז כמובן אין לי כסף לשכירות.
הבעיה היא פסיכולוגית בעיקר, אני באותו בית, שהיחסים בו לא היו משהו במשך השנים, ויש כל מיני משקעים.
עכשיו המצב "בסדר" ואני גם לא ילד ולא אמור להיות מושפע ממה שקורה מסביב, הבעיה היא איך אני מתמיד במצב של "עבודה" לאורך שעות בלי להרגיש חנוק או שאני סתם מבזבז זמן, כי בבית אפשר פתאום לראות טלויזיה, לנוח, וכו'
וכמובן יש את הקטע שאני כאילו כמו המתבגר שמשחק הרבה שעות במחשב בחדר שלו ולא עושה שום דבר יעיל... כי אין לי חדר עבודה בבית יש רק את החדר שלי...
למרות שמה שאני עושה רחוק מאוד ממשחקים ושטויות.
ההורים מקבלים את התכנית שלי ומאחלים בהצלחה, אבל עדיין אני בלחץ כי אם אני לא ארוויח מספיק בסופו של דבר אז זה כאילו סתם אתה "תקוע" בבית.
למרות שאם הייתי הולך לעבוד בפרויקט כלשהו תמורת אופציות במשרד כלשהו 10 שעות ביום תמורת "אופציות" ובינתיים רק משכורת רעב, ואז החברה היתה נכשלת אז זה היה בסדר ומתקבל על הדעת...
איך משנים את התפיסה הפנימית בלי להתפזר, וכמה זמן צריך לתת לזה צ'אנס לפני שמוותרים, חצי שנה, שנתיים?
 
 תשובתי לפנייה שהגיע אלי מאירוח שלי בפורום בפורטל תפוז.
ניהול זמן בעבודה בבית
אתה מתאר אתגר לא קטן, של עבודה בבית, שהוא של ההורים שלך, בו יש הרבה לחצים מבפנים  ומבחוץ.
האתגר הראשון הוא לעבוד במקום להתפתות לטלוויזיה ולמנוחה. החדשות הטובות הם, שגם לעובדים בבית מגיע לנוח וליהנות!
כיוון שהעבודה בבית נוטה להימרח על פני כל היום, מומלץ לחשוב מראש כמה שעות פנאי ומנוחה אתה מקצה לעצמך, מתי ואיך. אני ממליצה לך, להיות בוס קשוח לעצמך ולאפשר לך את המנוחה. ברגע שתדע שהמנוחה מותרת, ייתכן שכבר תרגיש פחות רגשי אשמה כשתנוח וגם, תנוח באמת.
כמו כן, ייתכן ובשעות שאתה תעבוד, פחות תימשך לטלוויזיה, כי תדע שהיא בו תבוא, ועד אז יש להספיק כמה דברים. לגבי העבודה עצמה- כדאי להציב יעדים יומיים. החלט כל יום, מה אתה צריך לעשות ומתי ו...בצע. ככל שתסיים מהר יותר. תוכל לצאת מהר יותר למנוחה ולפעילויות פנאי.
בהצלחה!
 
בנוסף, אתה שואל, כמה זמן נותנים לעסק צ'אנס, לפני שמכריזים על מותו.
אם התשוקה שלך היא לתחום העסק, סביר להניח....שלעולם לא תוותר. יתכן ותסגור את העסק הזה ותקים אחר. ייתכן ותעבוד כשכיר. בכל אופן, תחום שאוהבים, לא עוזבים. תחום שהוא בדם, גורם לנו שוב ושוב למצוא את עצמנו בו.
לגבי העסק הספציפי-עסק שנמצא בהפסדים, בד"כ סוגרים. אם העסק לא מפסיד, אבל מרוויח מעט, מחזיקים לפי היכולת. כלומר, תלוי כמה מקורות הכנסה ומימון אחרים יש לך. ייתכן ובשלב מסוים תחליט לעבוד גם ברבע משרה כשכיר, רק כדי להגדיל הנשימה של העסק.
אם העסק ממשיך לא להרוויח, בדוק אם אתה משווק מספיק. כמו כן בדוק אם תוכל להכניס מוצרים נוספים שיווצר להם ביקוש גדול יותר .
בהצלחה! עינת גרוס-ברונר, מראות אסטרטגיה 0507428550 


 
לעמוד הפוסט

אימון קבוצתי

תאריך תאריך:31/08/2016 19:17:00 תגובותתגובות:
הבטיחו לך שיביאו לך את הירח?
זאת היא מחשבה רומנטית, שיום אחד יטרחו כל כך עבורך, שאפילו יביאו לך את הירח שרצית. למעשה, הינך האדם, שהכי בטוח שיכול להביא לעצמך את הירח....
אפשר לעשות את זה לבד, או עם קצת תמיכה באימון אישי או קבוצתי.
מטרת האימון בקבוצה היא לחולל שינוי בחיים האישיים של כל משתתף, המתאים לבחירותיו ורצונותיו. בתחילתו של מחנה האימונים עוסקים בבחירת מטרה אישית. כל מתאמן בוחר מטרה שאותה הוא מעונין לקדם במהלך האימונים. בחירת מטרה אישית ואותנטית אינה טריוילית אלא כרוכה במסע של התגלות אותו מנחה המאמן.
לאחר שכל אחד מהמשתתפים בחר במטרה, הקבוצה משתתפת בתהליכי סיעור מוחות לקידום מטרתו של כל משתתף. כל משתתף נתרם מרעיונותיהם של של חברי/ות הקבוצה ומגיע לרעיונות חדשים ומיוחדים לקידום מטרתו. רעיונות שיתכן ולא היה מגיע אליהם לבד.
בהמשך, מפגשי הקבוצה מוקדשים לליווי, מעקב ובקרה על הוצאה לפועל של המשימות, שכל משתתף התחייב עליהן לקידום מטרתו האישית. בשלב זה, אחד מתפקידי המאמן, הוא לשים לב לתימות משותפות שעולות בקבוצה. המאמן מביא תימות אלו לדיון ולקידום באמצעות העבודה הקבוצתית. להלן דוגמה לתימה המטופלת בקבוצת אימון. המאמנת שמה לב לצורך העולה מחברות הקבוצה לחזק את בטחונן העצמי והיא יוזמת את תרגיל המראה.
מטרת האימון באמצעות מראה היא חיזוק הדימוי והבטחון העצמי והסתכלות בריאה על עצמנו. התרגיל מזכיר את שאלת המכשפה למראה (בסיפור שלגיה) "מראה מראה אמרי לי מי היפה בנשים?" בתרגיל המראה, אנחנו השואלים ואנחנו האחראים להספקת התשובה המיטבית עבורנו. התרגיל קשה במיוחד עבור מתאמנים עם דימוי עצמי נמוך.
המאמנת מחלקת מראות למשתתפות ואומרת:
"זאת הזדמנות להציג את עצמנו לעצמנו. אנא הסתכלי במראה. (המאמנת מציינת שבד"כ כשאנו מסתכלים במראה אנו מתחילים בתנועות סידור והתיפיפות). זאת הזדמנות להכיר בכך שהיא תמיד נמצאת שם בשבילך. זאת החברה שלך בה' הידיעה. כשאף אחד לא היה שם היא היתה. כשכולם חשבו שאת לא יכולה, היא חשבה שאת יכולה. מתי בפעם האחרונה הסתכלת במראה ואמרת לה 'תודה'?"
להלן שאלות שהמאמנת מפנה לכל אחת מהמתאמנות ומבקשת מהן לענות. לכל מתאמנת מופנית שאלה אחת: 
כשאני מסתכלת בעיניים אלו מה שאני....
 
מרגישה טוב בקשר אליו? מרגישה לא טוב בקשר אליו? לראות יותר? אוהבת? רואה שאני לא אוהבת? מאחלת לעתיד שלי? סולחת לעצמי שקראתי לעצמי?
 
לסיכום התרגיל המאמנת מעבירה את המסר: אני קובעת את הסטנדרטים של התיחסות אנשים אלי, על ידי יצירת הסטנדרטים של התיחסות אל עצמי. המשיכו לדבר אל עצמכם ולהחמיא לעצמכם. רק אל תספרו לאף אחד שאני אמרתי לכם לעשות כך...
אודות הכותבת:
עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה בו ניתן לעבור הכשרה למאמנים/ות, להתאמן בקבוצה או באופן אישי, להשתתף בסדנאות ניהול זמן, להשתתף במפגשי שיווק שיתופי, לשפר מיומנויות עצמיות בשיווק, לקבל ייעוץ בדרכי חיפוש עבודה, בכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, מנהיגות, תקשורת בין אישית, ניהול צוות, לעבור הדרכות וייעוץ ארגוני. לפניות ולפרטים, אנא צרו קשר עם עינת גרוס 0507428550

mirrorstrategy@gmail.com 
www.mirrorstrategy.com
לעמוד הפוסט

איפה המשקפיים שלי?!!!

תאריך תאריך:23/08/2016 14:02:00 תגובותתגובות:
תארו לכם שהייתם מתחילים לחפש משהו ברחבי הבית, מבלי להגדיר מה בעצם אתם מחפשים... 
בדרך כלל כשאנחנו מחפשים משהו, כמו משקפיים, אנו יוצאים למסע החיפוש לאחר שהגדרנו לעצמינו מה אנו מחפשים.   לפני שהתחלנו לחפש את המשקפיים, סביר להניח שחלפנו על פניהם מספר פעמים מבלי לשים לב אליהם. מהרגע שהגדרנו את החיפוש, המציאות נתפסת על פי החיפוש. לעצמים יש משמעות חדשה על פי הרלוונטיות שלהם למשקפיים. למשל, לחדר שאנו נזכרים שהיינו בו בפעם האחרונה עם המשקפיים, יש בולטות חדשה בשטח.
פעמים רבות אנו לא ממצים את הנסיבות משום, שאנו לא תופסים את הקשר שלהם אלינו. הטיפ במאמר זה, הוא להעלות שאלה בראש, שתשובתה עשויה לקדם את השגת המטרה, לפני היציאה מהבית.
השאלות יכולות לעסוק במטרות מסוגים שונים. למשל: בפתירת בעיה מקצועית, במציאת מידע, במציאת אדם מסוג מסוים,  
ברעיונות לייעול ולשיפור ועוד.
שאלות משפרות את הסיכוי למצוא! בהצלחה ביצירת שאלות ובמיצוי הזדמנויות!
אודות הכותבת:
עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים/ות, סדנאות ניהול זמן ויומן, קבוצות שיווק שיתופי, אימון אישי ועסקי, סדנאות ניהול, הדרכה וייעוץ ארגוני.
בקרו באתר: 
http://www.mirrorstrategy.com
0507428550
לעמוד הפוסט

היהפוך עורב לזמיר?

תאריך תאריך:30/07/2016 16:40:00 תגובותתגובות:
האם ניתן, להפוך עורב מצרצר לזמיר?
אותנטיות קשורה למציאת הקול האישי, נאמנות לאני ולביטוי העצמי. המאמנת עובדת עם מתאמניה, על מציאת הקול האישי שלהם. לא פעם מגיע אל המאמנת, אדם שחוח, שעבר חוויות קשות בחיים, שכילו את כל כוחותיו ואת הרצון שלו לרצות. האדם מרגיש ונראה כמו עורב מצרצר. הוא מגיע, בלי לדעת מה הוא בדיוק מחפש. בשארית כוחותיו, הוא נופל על דלת המאמנת ומבקש עזרה. אנשים אלו, לא פעם מדמים את עצמם לסמרטוט.
גדולתה של המאמנת מתבטאת ביכולתה לראות את הזמיר שבעורב, גם כשהעורב עדיין לא רואה את עצמו ככזה...
שאלות ותרגולי אותנטיות:                                                                                       
¬    האם להיות אותנטי, זה ההיפך מלהיות מזויף? _____________________________                                                                  
¬    האם מציאת האני האותנטי, כרוכה  במאמץ?  ______________________________                                                        
¬    האם הישארות בחוסר אותנטיות כרוכה בעצלות? ____________________________                                                       
¬    האם יש לך את האומץ לסרב, להצעות שנוגדות את הכיוון שייעדת לעצמך?___________   
                            
¬    איך אתה יודע שאתה אותנטי? מה הסימפטומים לאותנטיות?__________________                                           

¬    ניתן למצוא את האני האותנטי, בטעם באוכל, מוסיקה, עיצוב, קריאה, כתיבה ועוד. תן דוגמה לעצמך, למקום בו מצאת את האני האוטנטי ולמקום, בו עדיין לא מצאת את הקול שלך והעדפות האותנטיותשלך.________________________________________
 
נכתב על ידי עינת גרוס-ברונר בעלים במראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים, אימון עסקי,  קבוצות אימון עיסקי,  אימון לקריירה, ניהול זמן ויומן, יזמות, שיווק ומכירות, שירות, פרזנטציה אפקטיבית, ניהול כח אדם, מנהיגות, ניהול ישיבות, הצלחה ועוד.
לעמוד הפוסט

בלוני המשאלות - הפעלה סדנאית

תאריך תאריך:27/06/2016 07:16:00 תגובותתגובות:
חזרתי מטיול בתאילנד. הוקסמתי מהריחות, מראות, קולות, טעמים ומהמנהגים.  מנהג בקשת המשאלות האינטנסיבי, משך את תשומת ליבי במיוחד .
 
בכל בוקר נוהגים התאילנדים להתייצב על יד המקדש הפרטי בחצר הבית, להדליק קטורת ולבקש משאלה לאותו היום.  במשך היום הם נוהגים להמשיך ולבקש משאלות בדרכים שונות:  מהנזירים, מפסלי הבודה, תוך כדי שחרור ציפורים לאוויר או נחשי ים למים.
 
בקשת משאלות בשעת בוקר מוקדמת, זאת דרך נפלאה להתחיל את היום בתכנות יומי ולהמשיך את היום בתזכור עצמי לגבי מטרותינו, ייעודנו ויעדנו. משאלות מבטאות לעצמינו את הכמיהות הכי כמוסות שלנו.  הן מאפשרות לנו להתעורר לאפשרויות העצמיות שלנו. ניסוח משאלה שוב ושוב מאפשר לנו להתבהר לגבי עצמינו.
 
אני ממליצה לכל אחד לחשוב על המשאלות שלו ובאותה עת לזכור: אנחנו מגשימי המשאלות של עצמינו. הבעת משאלה הינה הצעד הראשון בדרך להצבת מטרה. ניתן לשכלל משאלה למטרה, בתהליך פנימי בשיטת "בנה/י בעצמך"  או באמצעות ההפעלה הבאה:
 
הביאו לסדנה צרור בלונים. עודדו את המשתתפים לכתוב את משאלת היום שלהם על הבלון.
בקשו מהמשתתפים לנפח את הבלון ולשבת עם בן/בת זוג. ביחד כל זוג מנסה להפוך את המשאלה למטרה.
סביר להניח שהמטרה תהיה מאוד בתולית, אך החשיבה על המטרה והעיסוק בה, מגבירים את הסיכוי להמשך עבודה על שכלולה ואף להוצאתה בפועל בסופו של דבר.
  
אני מאחלת לכולם שנה של הגשמת משאלות ומטרות,
עינת גרוס-ברונר
בעלים של מראות אסטרטגיה
0507428550

http://www.mirrorstrategy.com
 
לעמוד הפוסט

רוצה להתחתן עם נסיך?

תאריך תאריך:17/06/2016 06:35:00 תגובותתגובות:
היה היתה פעם נסיכה שמאוד רצתה להתחתן עם נסיך. יום אחד היא פגשה צפרדע שהבטיח לה שאם היא תנשק אותו, הוא יהפוך לנסיך שלה! הנסיכה החזיקה בידה את הצפרדע שביקש ממנה לתת לו נשיקה.
זה היה רגע. רגע  של הבטחה גדולה מול אפשרות של נפילה אדירה. אולי להגיע לשיא ההשפלה ולגלות שסתם היא נישקה צפרדע מגעילה.

האם היית מנשקת את הצפרדע?
תארי לעצמך שהנסיכה לא היתה מנשקת את הצפרדע....מה אז היה קורה?
היא הרי היתה מפספת את הזדמנות חייה  להגשים חלום גדול!
כמה מאיתנו מוכנים לנשק צפרדע או לבלוע צפרדע בדרך להגשמת החלום??????

ולהזכירך- תמיד אפשר לשנות את התפיסה -האם זה באמת כל כך מגעיל לנשק איזה צפרדע או או אפילו לאכול צפרדע. הרי יש עם ששם צפרדע נחשב למעדן.....זאת היא צרפת כמובן! אם הצרפתים יכולים, אז כל אחד יכול. מסתבר, שאכילת צפרדע היא עיניין של פרשנות ותפיסה. אכילת צפרדע, לא נוגעת לשום איפיון אובקיטיבי, של הצפרדע עצמה.

באימון, המאמן עובד עם המתאמן, על שינוי התפריט והתאמתו למטרה. כשהמטרה ברורה, גם צפרדע, לא נתפסת כמשהו כל כך נורא!

נכתב על ידי עינת גרוס-ברונר, מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים, אימון עסקי, אימון לקריירה, ניהול זמן ויומן, יזמות, שיווק ומכירות, שירות, פרזנטציה אפקטיבית, ניהול כח אדם, מנהיגות, ניהול ישיבות, הצלחה ועוד.
לעמוד הפוסט

לאמן ולהתאמן בחג שבועות

תאריך תאריך:04/06/2016 09:49:00 תגובותתגובות:
באמצעות אימון מגיעים לאמיתות הפנימיות של המתאמן. לכן האימון מתבצע בעיקר באמצעות שאלות במקום בעצות למתאמן. המתאמן נאלץ לענות למאמן ובעיקר לעצמו על שאלות. המענה על השאלות מביא לתובנות ומקומות חדשים בחיים. חגים הם הזדמנות נהדרת לרענן את האימון ולשאול את השאלות בצורה קצת אחרת. הנה שאלות אימוניות ברוח חג השבועות:
 
"הזורעים בדמעה ברינה יקצורו"  (תהילים קכ'ו, ה-ו)
  
אילו דמעות את/ה מוכנ/ה להזיל על מנת לקצור יבולים?
אילו יבולים ראשונים אתה קוצר השנה?
אילו ביכורים את יכולה לחגוג?
מה הם 10 הדיברות שלך?
 לפי אילו עקרונות 'עשה ואל תעשה' אתה מנהל חייך?
   
אודות הכותבת
עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים/ות, אימון לעסקים ולמחפשי עבודה, סדנאות ואימון לניהול זמן, הדרכה וייעוץ ארגוני.

בקרו באתר: www.mirrorstrategy.com
לעמוד הפוסט

התקופה שבין פסח ליום העצמאות

תאריך תאריך:10/05/2016 07:56:00 תגובותתגובות:
התקופה שבין חג הפסח ליום העצמאות מסמלת את הנדרש למעבר מחירות לעצמאות.
תהליך עצמאותה של מדינת ישראל דומה במובנים רבים לתהליכים העוברים יזמים רבים ברמת המיקרו. העצמאות מתחילה בדרך כלל עוד במוחו הקודח של אדם, העובר תהליך בו הוא רואה ויודע שיהיה בעולם מוצר ושירות חדש. זהו חזון אישי ועוצמתי המתאפשר אודות לחירות מוחלטת של המחשבה והדמיון.  אדם צריך להשתחרר מכבלי הקונבנציה החברתית, להעניק דרור לכמיהותיו ולהתחבר לאותנטיות שלו על מנת שמוצר חדש יתגבש במוחו.

בשלב הבא יש לפעול במרץ ובנחישות על מנת להפוך את הרעיון למציאות. פעילות זאת היא לרוב מאוד סיזיפית ומלווה בתחושה של פעילות בוואקום. קיים פער גדול בין כמות ההשקעה במרץ, בכספים ובזמן ובין התוצאות. בשלב הראשון תהיינה התוצאות בדרך כלל מזעריות מאוד, אם בכלל. זהו שלב העלול להמשך חודשים או אף שנים, בהן עובד האדם את חזונו ואין פירות הנראים לעין. הוא חווה כשלונות חוזרים לנוכח האתגרים והניסיונות היומיומיים לקידום החזון. זהו השלב בו על האדם לנסות ולהתגבר על הדיבוב הפנימי המרפה, המסביר בהגיון פנימי רב כי אדם בוגר צריך להתפרנס, לפתח את הזוגיות המשפחתיות והבריאות ולא להלאות את עצמו בשיגיונות למיניהם.

אולם, נחישות והתמדה לאורך זמן יכולים לקנות אט אט את התמיכה ולהביא גם לניצנים ראשונים של שינוי לבצבץ בשטח. כך למשל אנשים נוספים המצטרפים לרעיון, תומכים בו, קונים אותו ומממנים אותו בדרכים שונות. מתחיל להתקבל החזר על ההשקעה הגדולה ונוצרת התחושה כי היקום מתקרב אל האדם במקום שהוא ירוץ בריצה אינסופית לנקודה המתגלית כרחוקה יותר ויותר תוך כדי תנועה.

כשמוצר כלשהו חודר לשוק נוצרת לעתים התחושה כי ניתן לנוח על זרי הדפנה. זהו שלב שבו יש תחושה של מתנות הנופלות משמיים, של הזדמנויות שונות והזמנות חדשות בכל יום. רעיונות חדשים לקידום צצים ומתהווים במהירות.

אך לצד האופוריה ושמחת הניצחון מתגלה כעת קושי חדש. על מנת לבסס עצמאות כלכלית יש לעבור שלב נוסף הכרוך בדרך כלל גם הוא במאבק. התנגדויות שונות לגורם חדש בשוק מופיעות מגורמים תמימים, רשעים, אינטרסנטים ועוד. ההתנגדויות מגיעות מסיבות שונות, לובשות ופושטות צורה ומתקיימות לאורך זמן. התנגדויות אלו אמנם אינן נעימות ואף מאיימות על המשכיותו של המוצר החדש, אך בכל אופן הן חיוניות לליטוש האחרון, להתחזקותו של המוצר ולביסוס מעמדו כגורם הקיים בשוק לאורך זמן. אותן התנגדויות מגדירות דווקא את ייחודיותו ותרומתו של המוצר החדש לעולם ויחד עם זאת מאפשרות את המשך הרגישות והזהירות הנדרשת כשמתהלכים על הפסגות.

 
באיזה שלב העסק שלך נמצא?
במוח?
על הנייר?
בהקמה?
לקוחות ראשונים?
מתנות שנופלות מהשמיים?
השתלחויות מהסביבה?
עובדה קיימת?
זרי דפנה?
המאמץ להלך בגבהים?
נפילה?
התרסקות?
סגירה?
או אחר?

אודות הכותבת : 
עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים/ות, קבוצות הזנק לעסקים, מפגשי נטוורקינג לבעלי/ות עסקים, הדרכה, תמונות, ייעוץ אסטרטגי וייעוץ עיסקי. http://www.mirrorstrategy.com

 

לעמוד הפוסט

משואה לתקומה

תאריך תאריך:26/04/2016 09:59:00 תגובותתגובות:
העלתו של היטלר לשילטון, היא הוכחה לכך שחכמת ההמונים, יכולה להיות גם טמטום המונים!
ויקטור פרנקל נלקח למחנה עבודה בזמן השואה. הוא שם לב שבתוך התנאים התת אנושיים של המחנה יש ששורדים ויש שמוותרים.
הוא בדק מה מבחין בין אנשים שמצליחים לשרוד לאנשים שהחליטו לוותר (כמובן כל עוד הם לא נלקחים להמתה).
פרנקל מצא שלאנשים ששרדו את השואה היה חזון על היום שאחרי. החזון היה יכול להיות פרטי ואישי כמו-לשרוד את התופת ולהיות בבר מצווה של הבן; או חזון ברמת שליחות כמו החזון של פרנקל עצמו-לשרוד את השואה ולכתוב מחקר על הפסיכולוגיה של ההישרדות.
ויקטור פרנקל הגשים את חזונו ופירסם את ממצאיו בספרו "האדם מחפש משמעות".
אישית, גדלתי בביתו של שורד שואה. משפחתו כולה נשלחה למוות, על ידי הנאצים. התחושה שמשפחה שלמה נמחקה מעל פני האדמה הציקה לו מאוד. אבי הרגיש שליחות עצומה בחייו להנציח את משפחתו על ידי בחירה בחיים ובהולדת הדורות הבאים.
סיפורו האישי והמרגש מובא בקישורית הבאה:

http://www.youtube.com/watch?v=i16YmkRadyg&feature=related
לעמוד הפוסט

אימון ליום העצמאות

תאריך תאריך:22/04/2016 07:41:00 תגובותתגובות:
יום העצמאות הוא זמן נהדר לחשוב על מה יש במדינה ומה קושר אותנו אליה. אחת הדרכים להמשיג את המדינה היא על ידי היזכרות בנקודות ציון משמעותיות בהסטוריה של מדינתינו. המדינה, כפי שהיא נראית היום נוצרה במוחם של אנשים שנאבקו על צביונה:
 
הרצל חשב שצריך ליצור בית חם ואוהב ליהודים.
 
וולפסון חשב שהמדינה חייבת לקום דווקא בארץ ישראל.
 
שניהם הדגישו את חשיבות המאמצים המדיניים להשגת הסכמה עולמית ותוקף חוקי לארץ של היהודים (ציונות מדינית).
 
אוסישקין יצק את תוכן התאכלס. הוא דחף למעשים לפני דיבורים. הוא דגל ביצירת עובדות בשטח (ציונות מעשית).
 
חיים ויצמן הביא את הפשרה והשילוב לתרבותינו הארץ ישראלית באמצעות הסינטזה בין שתי הגישות (ציונות סינטטית).
 
אחד העם הדגיש את היהדות כלאום. הוא דגל בגיבוש היהודים ברחבי העולם באמצעו סמלים כגון שפה ומדינה (ציונות רוחנית).
 
ריינס הדגיש את הפן הדתי של מדינת היהודים ואת תפקידה במניעת התבוללות (ציונות דתית).
 
בורוכוב וסירקין יצקו את ערכי השיוויון, חרות וצדק לתרבות הארץ ישראלית. כמו כן הם דגלו בעבודה עברית והוצאת לחם מן הארץ (ציונות סוציאליסטית).

לאיזה ערך הינך מחובר?
איזה ערך מייצג אותך?
איזה ערך במדינה יתווסף או יחוזק על ידך?
מה היא כרזת יום העצמאות שלך?
איך נראית הכרזה? כדאי לצייר אותה ומתוך להבין יותר על עצמך.

 
מפת ארץ ישראל אינה המדינה. מדינתינו הנהדרת היא הרבה יותר מהמפה. המפה היא ייצוג של המדינה אך היא מכילה רק מימד מסוים שלה. 
לאדם יש גם מפה בראש.... של עצמו. המפה אינה האדם. אנו מורגלים לחשוב מה אין לנו. בקואצ'ינג אנו מתעמקים במה יש לנו. בקואצ'ינג מגלים עם האדם את האוצרות הנוספים שלו, מעבר לייצוג שלו על עצמו. בקואצ'ינג מגלים את עוצמותיו של האדם, מעבר למפה שלו על עצמו. אחת הדרכים לעשות זאת היא על-ידי התבוננות בצמתים משמעותיים והסטוריים של האדם.
 
אם אתם רוצים לגלות עוצמות נוספות שלכם אתם מוזמנים להתאמן.
 
אם אתם רוצים ללמוד איך לעבוד עם אנשים ולגלות איתם את עוצמותיהם הנוספות הגיעו לקורס אימון.
 
 
אודות הכותבת:

עינת גרוס-ברונר הינה הבעלים של מכון מראות אסטרטגיה להכשרת מאמנים/ות, סדנאות ניהול זמן, אימון למציאת עבודה, מעגלי ליווי והזנק לעסקים, נטוורקינג, תמונות לרכישה, הדרכה, ייעוץ אסטרטגי וייעוץ ארגוני.


 
 
לעמוד הפוסט
מספר עמודים: 2
 1  2   הבא